• 22/01/2018

Motivasyon, Aile ilişkileri, Dubai ve kaybettiğimiz Neşe

Motivasyon, Aile ilişkileri, Dubai ve kaybettiğimiz Neşe

Motivasyon, Aile ilişkileri, Dubai ve kaybettiğimiz Neşe 960 960 Yonca Tokbaş

Youtube’da deneme yayınlara başladım. Sohbet etmek için, aklıma fikrime geleni paylaşmak için. Öğrenmek için. Bildiklerimi anlatmak, tartışmak için. Kendime de başkasına da motivasyon için.

Geçen gün video yayınladığımı haber vermek için instagram’da paylaşırken; “bana sormak istediğiniz ne varsa sorun, youtube’da cevaplayacağım” dedim. Soruların özünde nasıl motivasyon bulduğum, aile ilişkileri ile iş ilişkilerimin sıralamasını nasıl yaptığım, Dubai’de hayat, ve kaybettiğimiz o neşeyi nasıl bulabileceğimiz hakkındaydı.

Sorular çok zor.

Yani öyle çat diye sorulunca, cevaplarken insan bi düğümleniyor.

Ama çok düşünmeden daldım cevaplara.

Videoyu tek seferde çektim. Zaten öyle otur, bi stüdyo kur, giyin süslen, başla çekimlere, olmadı baştan filan gibi bir zamanım ve imkanım yok. Olsa da içimden gelen o değil.

Akşam evde Destina ile yalnızdık. O da gitti yattı. Ben de “hah işte şimdi vakti” dedim, koydum iphone’u karşıma, bastım düğmeye kaydettim cevaplarımı.

Ettiysem, tüm sürç-i lisanlarımı affedin dilerim.

Sadece aradaki uzayan “eeeee… hmmmm… öööö” kısımlarımı kestim ki, videoyu yüklemesi bari süresinden dolayı sıkıntılı olmasın.

Bu ilk video. Yani tüm soruların cevapları bu videoya sığmadı.

Kısa konuşamıyorum ki!

İkincisinde de diğer sorulan soruları cevaplayacağım.

Sorular, instagram hesap adıyla sorulduğundan soranların adlarını da, soruların içeriğini de aynen olduğu gibi bırakıyorum.

Yonca

“anlatıcı”

Soru 1- @duyguceritoglu

Kapkaranlık sabahlarda işe gitmeden, sabah 7:00’ de servise biniyorum. Kendi yoga pratiğimi yapmak o kadar zor geliyor ki, çoğu zaman yatağa yapışıp kalıyorum. Beni kaldıracak itici gücü nasıl bulabilirim? Çok teşekkür ederim, sizi hayranlıkla izliyorum.

Soru 2- @fezakan

Eşiniz ve çocuklarınızla olmayı önceliklerinizde nasıl alt sıralara almayı başarabiliyorsunuz? Bir de neden her şeyi başkalarıyla paylaşmayı istiyorsunuz, yorucu değil mi? Teşekkür, Sizi çok seviyorum.

Soru 3- @diladoymus

Dubai gelişimini nasıl gözlemledin son 15-20 yılda ve kültürel olarak Dubai ve BAE’liler nasıl bir toplum? Bununla ilgili herhalde saatlerce konuşulur.

(çok uzun bir konu, elimden geldiğince toplamaya çalıştım, devamını da sadece Dubai başlıklı bir video ile getirebilirim belki – kendime not)

Soru 4- @svkson

Kendi bahçemizi yeşertmeye çabalıyoruz. “Neşe” yi bu çabaya nasıl ekleyeceğiz?

Hayatımızda var olan neşesizlik, ruhumuzdan uçup giden neşeden bahsediyorum…

5 comments
 • EMEL 23/01/2018 at 10:40

  Sevgili Yonca, sabah sabah kocaman bir enerji verdin bana. Sen cok yasa! O kadar cok kisiye yurekten dokunuyorsun ki cok tesekkur ederim kendi adima. Sevgiyle ve umut dagitarak kal hep 🙂

  • 4yaprakliyonca 22/02/2018 at 16:37

   Ben teşekkür ederim! Geç cevap verebildiğim için de çok özür dilerim. Sizin bu yazdıklarınız da bana devam etme gücü veriyor. Ay bayılıyorum gelen yorumlara!

 • Cnan Okyay Barçın 29/01/2018 at 14:07

  Sorumluk+samimiyet+ saygı+ sevgi=İNSAN

  Önce kendimize ve dahi hayatımızda yer alan veya almayan sadece geçip giderken tesadüfen karşılaştığımız her şeye…

 • nadire varol 12/02/2019 at 17:55

  merhaba sevgili Yonca💙
  videolarına bayıldım,çok içten…içime dokunduğuna göre!
  ha,nasıl ulaştım buralara hatırlamıyorum!
  s.medyada dolaşırken buralarda buldum kendimi🤗
  buldumm…instagramda koçluk la ilgili bi gönderide senin adına rastladım vee…tık tıkk..tık tııkkk…buralardayım.!

  hani bahsettiğin hiçbişey yapmak istemediğimiz bazı günler var yaa..işte onlardan birindeyim,öküz oturmuş gönlüme sanki🤣🤣

  kısaca iyi geldin bana…videoların amacına ulaşıyor yanii..🤗😘 neeymiişş..paylaştıkça artaann,bulaşaann şeyler varmış demek kii..aşkla yapılan hiçbişey yormaz insanı..yorsa da dinlenince geçer!👍
  geçmeyeninden korkmalı..

  not…kameranın sol köşesine bakınca göz temasın olmuyor☺ ortalar daha iyi..

  💥💥enerjin,hayat sevincin katlanarak artsın!💙💙

  nadire

Leave a Reply