• YAZAR / KOŞAR / KONUŞMACI / ARI SEVER

Gerçekleştirdiği Sosyal Sorumluluk Projeleri

Anadolu Arıları

Türkiye’de bir ilk Dünya’da da benzeri olmayan arıların sağlıklı bir şekilde ve kendi doğaları nasıl gerektiriyorsa öyle yaşamlarına devam etmelerini amaçlayan “Anadolu Arıları Projesi’nin fikir annesi ve kurucusudur.
Anadolu Arıları Projesi kapsamında, TOG ile birlikte, arılar hakkında farkındalık yaratmak adına, Arı Sevgisi eğitimleri düzenlemektedir. Bu bağlamda bugüne kadar 60’a yakın gence eğitim verilerek, Türkiye’nin 27 ilinde çalışmalara başlanmış ve halen devam edilmektedir.

Sultans of Dubai Kurucusu

Dubai’de yerleşik Türk kadınlarını bir araya getiren, ve bugün 2000 kadının üyesi olduğu iletişim platformun kurucusudur. Sultans of Dubai Grubu’ndan oluşan gönüllü kadınların katkılarıyla 9 senedir Dubai’de 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, Dubai Otizm Merkezine destek sağlanmıştır.

TOG

TOG için sağladığı toplam bağış: 149bin 247TL

TEGV

TEGV için sağladığı toplam bağış: 321bin174TL. Yaklaşık 4000 Çocuğun eğitimine katkı.

TEGV

TEGV Van Erciş Adım Adım Öğrenim Birimi’nin açılışına katkı

TOFD

TOFD için sağladığı bağışlarla 15 engelli vatandaşımızın akülü tekerlekli sandalye sahibi olmasına imkan sağladı

TEMA

TEMA ile yürüttüğü çalışma ile Urla Kadıovacık’da adı Yonca Tokbaş Ormanı, diğeri de Balıkesir’de Umut Ormanı olmak üzere toplam 5672 ağaçla, 2 ormanı doğaya kazandırmıştır.

Çöp Toplama Kampanyası, Bodrum

Bodrum Yalıkavak Beldesi’ni farkındalığa çağırarak, Belediye, Palma Life Oteli ve halk ile birlikte, bölgede çöp toplama kampanyası düzenlemiştir.

Zeytin Ağacı

Zeytin Ağacı konusunda gösterdiği hassasiyetle, yazdığı yazılar ve katıldığı panellerle Zeytin Dostları tarafından, Zeytin Elçisi olarak anılmaktadır.

Yeni Yazı Yayında! Okumak için tıkla!

BABAM BENİMLE DANSEDERDİ 

Yıl 1990’mış. Babam ve ben. Serpil Halamın kızı Yeşim Abla’nın düğünüymüş.
Bana dans etmeyi öğretmişti. Vals, çarliston, swing ve rock’n’roll. Evde de yapardı böyle. Alakasız kaldırır zorla, dans edersin. Acayip sinir olurdum bazen. Boğazım parçalanacak şu an öyle düğümlendim yazıyorum. Kimseleri görecek halim yok!

10 Aralık 1994’de kaybettiğimizden beri -ki o tarihten 5 gün önce gördümdü en son- ilk defa Çarşamba sabaha karşı uçaktan indiğimde bu 15 saniyelik videoda gördüm babamı!

Yeşim Abla yollamış. Alanda kalakaldım bavullar dönerken. 100 kere izledim. Al başa izle ayaklarına bak, enerjisine bak, yüzüne, bıyığına bak. Beni çekişine bak. Zıplamasına bak. Bana gülümsemesine bak. Nasıl eğleniyor bak. Muzip hınzır gülümsemesine trilyarca bak! Bak bak bak! Bak kızım bak. “Ya baba dur yeter” demişimdir kesin de öyle bırakmıştır beni. Bir de zeybek oynadılardı yanlış hatırlamıyorsam.